Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Září 2023
Po-tStLtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
kategorie > Cykloturistika týdenní

  Cykloturistika týdenní:

(popis kategorie) | (pouze vlastní doprava) | (pouze polopenze)

HUN OKOLÍM BALATONU NA KOLE (08.07.2023 - 13.07.2023)
Cykloturistické putování do oblasti Balatonu a blízkého okolí. Najdeme zde příjemné rovinaté trasy i malebné kopcovité terény porostlé vinicemi. Hora Badacsony je ostatně i symbolem dobrého vína. Jihozápadně od Balatonu se rozkládá zajímavý kraj bažin zvaný Malý Balaton. V jeho okolí jsou kromě přírodních rezervací a buvolí farmy i řada známých lázní s termálními prameny (koupání a relaxace).

Dunajská stezka:


AUT GER PODÉL DUNAJE: PASOV-VÍDEŇ (08.07.2023 - 12.07.2023)
Inovovaný zájezd po známé cyklistické stezce údolím Dunaje s možností návštěv pamětihodností v okolí řeky. Nejznámější část podunajské cyklistické stezky (Donau-Radweg) začíná v Bavorsku v Pasově a pokračuje přes Rakousko až do Vídně. Podunajská cyklistická stezka se těší stálému zájmu, pro své rázovité okolí s četnými kulturními památkami, velmi dobré zázemí pro turisty i pro svou nenáročnost.
AUT HUN SVK PODÉL DUNAJE A NEZIDERSKÉ JEZERO (16.08.2023 - 20.08.2023)
Poznáme úsek dunajské cyklostezky od Vídně ke Gabčíkovu s mnoha památkami včetně Bratislavy a starobylého Děvína. Objedeme Neziderské jezero, které patří k nejznámějším hnízdištím vodních ptáků v Evropě, navštívíme významné památky i v Maďarsku - nejhezčí maďarský zámek Szechényi a starobylé město Šoproň.
AUT VINNÉ STEZKY DOLNÍHO RAKOUSKA A VÍDEŇ (02.09.2023 - 06.09.2023)
Pětidenní putování po Dolních Rakousích. Poznáme několik turistických oblastí. Waldviertel s lesnatými kopci, Weinviertel s vinicemi, Moštviertel s ovocnými sady v podhůří Alp a nejhezčí část dunajského údolí – Wachau se starobylými městečky, hrady a vinicemi nad řekou. Jeden den věnujeme i prohlídce Vídně na kole, protože toto město je pro cyklisty velmi příjemné....

Alpské oblasti:


ITA DOLOMITY NA KOLE (05.06.2023 - 11.06.2023)
Cykloturistika v oblasti Dolomit je založena na perfektních asfaltových cyklostezkách Pusterským údolím ve spojení s některými exkluzivními přejezdy dolomitských skupin po starých vojenských šotolinách (alternativně). S podporou autobusu možnost alternativních tras různé náročnosti. Možnost individuálního programu včetně pěší turistiky.
SLO ITA JULSKÉ ALPY NA KOLE (13.06.2023 - 18.06.2023)
NNa severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla nedávno pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i náš hotel Špik. Zajedeme si na kole jak do horských dolin Triglavského národního parku, tak ale i na pěkné koupání na jezera Bled a Bohinj. Pro výkonné sportovce je v programu i možnost náročného přejezdu sedla Vršič. Trasy jsou vhodné pro horská i treková kola.
SLO ITA JULSKÉ ALPY NA KOLE (18.06.2023 - 24.06.2023)
Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla nedávno pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i náš hotel Špik. Zajedeme si na kole jak do horských dolin Triglavského národního parku, tak ale i na pěkné koupání na jezera Bled a Bohinj. Pro výkonné sportovce je v programu i možnost náročného přejezdu sedla Vršič. Trasy jsou vhodné i pro treková kola.
ITA DOLINY TRENTINA (19.06.2023 - 25.06.2023)
Poznáme zajímavou horskou zemi, která byla po staletí samostatným státem. Navštívíme několik významných turistických oblastí - Val di Sole, masiv Brenty a Adamella, údolí Sarka i hlavní město Trento. Projedeme doliny několika alpských řek a dojedeme až k velkému jihoalpskému jezeru Idro. Kdo bude chtít vystoupá až vysoko do hor, na dohled k ledovcům. Na cestě budeme moci navštěvovat hrady, malované kostely a stará městečka.
GER AUT CHIEMSEE A WALCHSEE NA KOLE (20.06.2023 - 25.06.2023)
Krajina jižního Bavorska a severního Rakouska byly v dávných dobách vymodelovány obrovským ledovcem. Zbylo po něm na rakouské straně jezero Walchsee a v Bavorsku pak velké mělké jezero - Chiemsee. Pro svou čistou a relativně teplou vodu je nazýváno "Bavorským mořem". Na jezeře jsou dva velké ostrovy Herreninsel s královským zámkem a Fraueninsel se středověkým klášterem. V okolí Chiemsee je romantická krajina s mnoha menšími jezírky oddělenými morénovými valy. Během zájezdu poznáme i alpskou oblast Kaiserwinkl, Berchtesgadensko s Obersalzberkem a jezerem Königsee, údolí řeky Weisse Traun a projedeme si část cyklostezky Mozartradweg do Kufsteinu.
ITA BRENNER - LIDO DI JESOLO (08.07.2023 - 14.07.2023)
Nabízíme vám atraktivní část cyklotrasy Mnichov-Benátky. Trasa z Brenneru vede po kvalitních jihotyrolských cyklostezkách (údolí Eisacku a Pustertalu). Následně pak trasa prochází nejatraktivnější částí Dolomit přes Cortinu d´Ampezzo po nádherné cyklostezce vybudované na místě bývalé železnice až na Piavu.
SLO ITA JULSKÉ ALPY A CYKLOSTEZKA ALPY-ADRIA (15.07.2023 - 20.07.2023)
Správná cyklostezka má mít pořádný cíl. A co může být lepším cílem pro suchozemce, než dojet k moři. Známá cyklostezka Alpe-Adria sice začíná už v Salzburku, ale my pojedeme jen italskou část, protože je celá z kopce.
ITA SUI AUT NA KOLE RÉTOROMÁNSKÝM KRAJEM (15.07.2023 - 20.07.2023)
Poznáme zajímavou horskou zemi, která byla po staletí izolována vysokými horami, ale hrála důležitou dopravní úlohu. Navštívíme několik významných turistických oblastí - sedlo Maloja, jihotyrolské Vinschgau, Svatý Mořic a jeho úchvatná jezera, zajedeme i do centra ledovcové oblasti Bernina. Projedeme doliny významných alpských řek Inn a horní Adige. Na cestě budeme moci navštěvovat hrady, malované kostely a stará městečka jedinečné rétorománské architektury.
AUT ITA JIŽNÍ A ZÁPADNÍ TYROLSKO (22.07.2023 - 29.07.2023)
Zájezd pro toho, kdo se chce projet skutečně vysoko v Alpách a přitom pohodlně. Projedeme čtyři významné doliny Ötztalských Alp – Pitztal, Kaunertal, Paznauntal a Ötztal. Dále projedeme dolinu Adige až do Merana. Trasy nabízejí úchvatné pohledy na okolní třítisícové vrcholy a ledovce. Díky autobusu, který nás vyveze kam až to půjde, budeme jezdit převážně z kopce.
AUT ÚDOLÍM SALZACHU NA KOLECH (29.07.2023 - 02.08.2023)
Čtyřdenní putování na kolech od Krimmlských vodopádů podél hlavního hřebene Vysokých Taurů směrem k Salzburku. Cyklostezka vede údolím, vyhýbá se frekventovaným komunikacím i větším stoupáním. Prohlédneme si malebné vesničky, městečka i divoké soutěsky.
AUT OKOLÍM MARIAZELL NA KOLE (05.08.2023 - 09.08.2023)
Na západě spolkové země Dolní Rakousy se rozkládá několik malebných pohoří, oddělených hlubokými dolinami. Vystoupíme na vrchol hory Ötscher, projedeme doliny řek Erlauf a Ybbs, pokocháme se několika jezery. Poznáme i významná poutní místa Annaberg a Mariazell.
ITA DOLOMITY NA KOLE (29.08.2023 - 02.09.2023)
Cykloturistika v oblasti Dolomit je založena na perfektních asfaltových cyklostezkách Pusterským údolím. S podporou autobusu možnost alternativních tras různé náročnosti. Možnost individuálního programu včetně pěší turistiky (program vhodný i pro účastníky bez kola).
ITA LAGO DI GARDA NA KOLE (05.09.2023 - 10.09.2023)
Tento zájezd vznikl se snahou nabídnout „něco“ i vysloveně náročným sportovním jezdcům - bikerům a zájemcům o náročné i méně náročné turistické aktivity, které okolí Lago di Garda nabízí v nepřeberné míře. V okolí jezera je i několik vyhlášených ferát. Absolvování doporučených cykloturistických i turistických tras je skutečnou lahůdkou pro trénované a zdatné jezdce, jakož i pro turisty „všeho druhu“. Atraktivní oblast známého jezera, však může nabídnout pestrý program pro každého a rovněž je možno volit individuální trasy.

Německo:


GER ÚDOLÍM MOSELY NA KOLE (15.07.2023 - 21.07.2023)
Údolí Mosely bylo vždy vyhlášené svým vínem. Naši trasu zahájíme v historickém městě Trier a prohlédneme si jeho mimořádné památky. Na svazích nad říčními meandry se střídají terasové vinice s ovocnými sady a zříceninami hradů, v údolí leží malebná městečka se starými kostelíky, hrázděnými domy a vinařskými dvorci. V rozmanitém údolí nebude nouze o stará města, hrady na kopcích, klikaté zákruty řek a hlavně všudypřítomné vinice. Kromě starobylého Trevíru navštívíme i středověký Bernkastel-Kues, Traben-Trarbach, Beilstein a další městečka v údolí Mosely. Jeden den si putování kolem Mosely zpestříme romantickou cyklotrasou po bývalé železnici a na úvod si prohlédneme starobylý Saarburg a cyklostezku podél Sáry. Možností nákupu proslulého vína bude na trase dostatek.
GER SUI AUT BODAMSKÉ JEZERO (15.07.2023 - 19.07.2023)
Zájezd k největšímu severoalpskému jezeru - tzv. Švábskému moři. Jezerem protéká řeka Rýn, na jeho březích leží významná historická a kulturní místa. Všude tam Vás zavede vybudovaná cyklostezka, vedoucí kolem celého jezera. Sílu Rýna uvidíte v Schaffhausenu v jeho mohutných vodopádech. Na břehu jezera Vás čekají lázeňské promenády Rakouska, Německa i Švýcarska. Během trasy bude možnost osvěžit se ve vodách jezera.
GER ÚDOLÍM MOSELY NA KOLE (17.09.2023 - 21.09.2023)
Údolí Mosely bylo vždy vyhlášené svým vínem. Naši trasu zahájíme v historickém městě Trier a prohlédneme si jeho mimořádné památky. Na svazích nad říčními meandry se střídají terasové vinice s ovocnými sady a zříceninami hradů, v údolí leží malebná městečka se starými kostelíky, hrázděnými domy a vinařskými dvorci. V rozmanitém údolí nebude nouze o stará města, hrady na kopcích, klikaté zákruty řek a hlavně všudypřítomné vinice. Kromě starobylého Trevíru navštívíme i středověký Bernkastel-Kues, Traben-Trarbach, Beilstein a další městečka v údolí Mosely. Jeden den si putování kolem Mosely zpestříme romantickou cyklotrasou po bývalé železnici. Možností nákupu proslulého vína bude na trase dostatek.


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o