Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Srpen 2019
Po-tStLtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
kategorie > Cykloturistika týdenní

  Cykloturistika týdenní:

(popis kategorie) | (pouze vlastní doprava) | (pouze polopenze)

HUN OKOLÍM BALATONU NA KOLE (09.06.2019 - 14.06.2019)
Cykloturistické putování do oblasti Balatonu a blízkého okolí. Najdeme zde příjemné rovinaté trasy i malebné kopcovité terény porostlé vinicemi. Hora Badacsony je ostatně i symbolem dobrého vína. Jihozápadně od Balatonu se rozkládá zajímavý kraj bažin zvaný Malý Balaton. V jeho okolí jsou kromě přírodních rezervací a buvolí farmy i řada známých lázní s termálními prameny (koupání a relaxace).

Dunajská stezka:


AUT GER PODÉL DUNAJE: PASOV-VÍDEŇ (03.07.2019 - 07.07.2019)
Inovovaný zájezd po známé cyklistické stezce údolím Dunaje s možností návštěv pamětihodností v okolí řeky. Nejznámější část podunajské cyklistické stezky (Donau-Radweg) začíná v Bavorsku v Pasově a pokračuje přes Rakousko až do Vídně. Podunajská cyklistická stezka se těší stálému zájmu, pro své rázovité okolí s četnými kulturními památkami, velmi dobré zázemí pro turisty i pro svou nenáročnost.
AUT VINNÉ STEZKY DOLNÍHO RAKOUSKA (21.08.2019 - 25.08.2019)
Pětidenní putování po Dolních Rakousích. Poznáme několik turistických oblastí. Waldviertel s lesnatými kopci, Weinviertel s vinicemi, Moštviertel s ovocnými sady v podhůří Alp a nejhezčí část dunajského údolí – Wachau se starobylými městečky, hrady a vinicemi nad řekou. Jeden den věnujeme i prohlídce Vídně na kole, protože toto město je pro cyklisty velmi příjemné....

Alpské oblasti:


AUT HORY A DOLINY DOLNÍHO RAKOUSKA (22.05.2019 - 26.05.2019)
Na západě spolkové země Dolní Rakousy se rozkládá několik malebných pohoří, oddělených hlubokými dolinami. Vystoupíme na vrchol hory Ötscher, projedeme doliny řek Erlauf a Ybbs, pokocháme se několika jezery. Poznáme i významná poutní místa Annaberg a Mariazell.
ITA DOLINY TRENTINA (31.05.2019 - 07.06.2019)
Poznáme zajímavou horskou zemi, která byla po staletí samostatným státem. Navštívíme několik významných turistických oblastí - Val di Sole, masiv Brenty a Adamella, údolí Sarka i hlavní město Trento. Projedeme doliny několika alpských řek a dojedeme až k velkému jihoalpskému jezeru Idro. Kdo bude chtít vystoupá až vysoko do hor, na dohled k ledovcům. Na cestě budeme moci navštěvovat hrady, malované kostely a stará městečka.
ITA DOLOMITY NA KOLE I. (07.06.2019 - 12.06.2019)
Cykloturistika v oblasti Dolomit je založena na perfektních asfaltových cyklostezkách Pusterským údolím ve spojení s některými exkluzivními přejezdy dolomitských skupin po starých vojenských šotolinách. S podporou autobusu možnost alternativních tras různé náročnosti. Možnost individuálního programu včetně pěší turistiky.
GER AUT CHIEMSEE A WALCHSEE NA KOLE (15.06.2019 - 22.06.2019)
Krajina jižního Bavorska a severního Rakouska byly v dávných dobách vymodelovány obrovským ledovcem. Zbylo po něm na rakouské straně jezero Walchsee a v Bavorsku pak velké mělké jezero - Chiemsee. Pro svou čistou a relativně teplou vodu je nazýváno "Bavorským mořem". Na jezeře jsou dva velké ostrovy Herreninsel s královským zámkem a Fraueninsel se středověkým klášterem. V okolí Chiemsee je romantická krajina s mnoha menšími jezírky oddělenými morénovými valy. Během zájezdu poznáme i alpskou oblast Kaiserwinkl, Berchtesgadensko s Obersalzberkem a jezerem Königsee, údolí řeky Weisse Traun a projedeme si část cyklostezky Mozartradweg do Kufsteinu.
SLO JULSKÉ ALPY NA KOLE (15.06.2019 - 22.06.2019)
Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla nedávno pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i náš hotel Špik. Zajedeme si na kole jak do horských dolin Triglavského národního parku, tak ale i na pěkné koupání na jezera Bled a Bohinj. Pro výkonné sportovce je v programu i možnost náročného přejezdu sedla Vršič. Trasy jsou vhodné i pro treková kola.
AUT KOLEM SOLNOHRADSKÝCH JEZER NA KOLECH (27.06.2019 - 02.07.2019)
Mírně zvlněná krajina Solnohradských jezer, protkaná sítí úzkých asfaltových, málo frekventovaných silniček a cyklostezek je jako stvořená pro jízdu na kole. Cyklostezka vede od jednoho jezera k druhému a nabízí nespočet možností pro osvěžení v některém z nich.
ITA JULSKÉ ALPY A CYKLOSTEZKA ALPY-ADRIA (03.07.2019 - 08.07.2019)
Správná cyklostezka má mít pořádný cíl. A co může být lepším cílem pro suchozemce, než dojet k moři. Známá cyklostezka Alpe-Adria sice začíná už v Salzburku, ale my pojedeme jen italskou část, protože je celá z kopce.
ITA DOLOMITY NA KOLE II. (08.07.2019 - 14.07.2019)
Loňská výborná zkušenost s hotelem Egitz i krásným prostředím ideálním pro cykloturistiku nás motivovala k sestavení dalších cyklotras v této oblasti. Cykloturistika v oblasti Jižního Tyrolska je založena na perfektních asfaltových cyklostezkách Pusterským údolím ve spojení s některými exkluzivními přejezdy dolomitských skupin po starých vojenských šotolinách. S podporou autobusu možnost alternativních tras různé náročnosti. Možnost individuálního programu včetně pěší turistiky.
AUT KORUTANSKÁ JEZERA NA KOLE (12.07.2019 - 16.07.2019)
Jihozápadní Korutany nabízejí osvědčenou kombinaci dolin a jezer, která vyhoví požadavkům každého cykloturisty. Poznáme jezera velká i malá. Na řadě míst je možné se vykoupat. Volitelně si lze zajet i do pořádných kopců.
ITA ENGADIN NA KOLE (23.07.2019 - 28.07.2019)
Engadin je kraj na horním toku řeky Inn. Leží ve švýcarském kantonu Graubünden, Pojedeme kolem horských jezer i soutěskami Innu. Navštívíme i část masivu Bernina – nejvyššího horstva východních Alp a poznáme i jeho mohutné ledovce. Zavítáme i do jediného švýcarského národního parku, kde se už více než sto let neprovádí žádné lidské zásahy. Během jízdy navštívíme několik rázovitých horských vesnic s lidovou architekturou...
SLO JULSKÉ ALPY NA KOLE II. (23.07.2019 - 28.07.2019)
Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla nedávno pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i náš již prověřený hotel Špik. Pro značný ohlas programu Julské Alpy na kole v letech minulých jsme připravili nové trasy v tomto čarokrásném kraji.
AUT ITA DOLINAMI ÖTZTALU A ÚDOLÍ ADIGE (23.07.2019 - 28.07.2019)
Zájezd pro toho, kdo se chce projet skutečně vysoko v Alpách a přitom pohodlně. Projedeme čtyři významné doliny Ötztalských Alp – Langtaufer + Horní Adige, Ötztal, Pitztal, Kaunertal. Trasy nabízejí úchvatné pohledy na okolní třítisícové vrcholy a ledovce. Díky autobusu, který nás vyveze kam až to půjde, budeme jezdit převážně z kopce.
AUT ÚDOLÍM SALZACHU NA KOLECH (31.07.2019 - 04.08.2019)
Čtyřdenní putování na kolech od Krimmlských vodopádů podél hlavního hřebene Vysokých Taurů směrem k Salzburku. Cyklostezka vede údolím, vyhýbá se frekventovaným komunikacím i větším stoupáním. Prohlédneme si malebné vesničky, městečka i divoké soutěsky.
SLO CYKLOTOULKY KOLEM BLEDU (03.08.2019 - 08.08.2019)
Z italsko-rakousko-slovinského trojmezí doputujeme od krásných horských jezer Laghi di Fusine po cyklostezce na trase bývalé železnice pod majestátem Julských Alp přes okraj Triglavského národního parku až k jedinečnému jezeru Bled. Navštívíme skvosty jako soutěsku Vintgar s vodopádem Šum, přírodní rezervaci Zelenci, skokanské můstky v Planici se strmým zip linem z jednoho z můstků, Kranjskou Goru a jezero Jasna, krásné jezero Bohinj, vodopád Savica, horu Vogel s lanovkou a krásnými výhledy, malebnou náhorní planinu Pokljuka, historické městečko Radovljica s místní perníkářskou dílnou a samozřejmě také jezero Bled s hradem na skalním ostrohu a ostrůvkem s kostelíkem Panny Marie a s dalšími atrakcemi jako je wellness centrum s termální vodou, lanovka a bobová dráha, lanový park, úchvatná vyhlídková místa, projížďky lodí, ochutnáme také místní specialitu - zákusek kremšnite. Vyzkoušíme to nejlepší, co zdejší kraj nabízí.
AUT VINNÉ STEZKY ŠTÝRSKA (07.08.2019 - 11.08.2019)
Rakouská země Štýrsko leží na jižním úpatí Alp. Kombinují se v ní vysoké hory s úrodnými dolinami řek a svahy porostlými vinicemi. Při našem putování projedeme jihovýchodní část země. Budeme se držet několika říčních údolí, proto bude trasa pohodlná. Nevynecháme ani významné památky římské, středověké hrady, zámky a historická města.
ITA DOLOMITY NA KOLE I. (28.08.2019 - 01.09.2019)
Cykloturistika v oblasti Dolomit je založena na perfektních asfaltových cyklostezkách Pusterským údolím ve spojení s některými exkluzivními přejezdy dolomitských skupin po starých vojenských šotolinách. S podporou autobusu možnost alternativních tras různé náročnosti. Možnost individuálního programu včetně pěší turistiky.
ITA Z BRENERU DO VERONY (03.09.2019 - 08.09.2019)
Projedeme se z alpských výšin až do slunné Verony. Poznáme doliny řek Eisack a Adige s perfektními údolními cyklostezkami. Část je totožná se známou Via Claudií. Navštívíme významná historická města Trento, Bolzano a Veronu. Podíváme si i na místo, kde trávil vyhnanství Karel Havlíček Borovský. Na začátku budou výhledy na zasněžené hory, na konci vinice. A celou cestu nás budou provázet mohutné hrady - není divu, cesta byla už od dob starého Říma hlavní evropskou dopravní tepnou.
ITA LAGO DI GARDA NA KOLE (17.09.2019 - 22.09.2019)
Tento zájezd vznikl se snahou nabídnout „něco“ i vysloveně náročným sportovním jezdcům - bikerům a zájemcům o náročné i méně náročné turistické aktivity, které okolí Lago di Garda nabízí v nepřeberné míře. V okolí jezera je i několik vyhlášených ferát. Absolvování doporučených cykloturistických i turistických tras je skutečnou lahůdkou pro trénované a zdatné jezdce, jakož i pro turisty „všeho druhu“. Atraktivní oblast známého jezera, však může nabídnout pestrý program pro každého a rovněž je možno volit individuální trasy.
ITA DOLINY TRENTINA NA KOLE (18.09.2019 - 23.09.2019)
Poznáme zajímavou horskou zemi, která byla po staletí samostatným státem. Projedeme ji od vysokohorských sedel pod zasněženými alpskými velikány až do nejjižnějšího cípu u jezera Garda, kde to už voní Středomořím.
SLO JULSKÉ ALPY NA KOLE II+ (28.06.2020 - 04.07.2020)
Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla před lety pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i námi již opakovaně prověřený, krásný hotel Špik. Pro značný ohlas programu Julské Alpy na kole v minulých letech jsme připravili některé nové trasy nebo alternativy v tomto čarokrásném kraji.

Německo:


GER SPREEWALD NA KOLE - Benátky severu (10.06.2019 - 12.06.2019)
Spreewald je známý jako Benátky severu – rovnou krajinu protíná nespočet kanálů řeky Sprévy, po kterých se prohánějí nejrůznější plavidla a podél kterých se zase prohánějí natěšení cyklisté. Místní stezky stále přibývají, také se zvyšuje jejich kvalita – ze šotolinových či písčitých lesních cest se budují pěkné asfaltované trasy. Turisty zde vítají krásná městečka s historickými centry i s milými a pohostinnými obyvateli, malebné rázovité vesničky, jezírka na koupání, rybníky a čápi na hnízdech přímo nad stezkami, voňavé borové lesy, barevné louky a pole.
GER SUI AUT BODAMSKÉ JEZERO (23.07.2019 - 28.07.2019)
Zájezd k největšímu severoalpskému jezeru - tzv. Švábskému moři. Jezerem protéká řeka Rýn, na jeho březích leží významná historická a kulturní místa. Všude tam Vás zavede vybudovaná cyklostezka, vedoucí kolem celého jezera. Sílu Rýna uvidíte v Schaffhausenu v jeho mohutných vodopádech. Na břehu jezera Vás čekají lázeňské promenády Rakouska, Německa i Švýcarska. Během trasy bude možnost osvěžit se ve vodách jezera.
GER ÚDOLÍM MOSELY NA KOLE (11.09.2019 - 16.09.2019)
Údolí Mosely bylo vždy vyhlášené svým vínem. Naši trasu zahájíme v historickém městě Trier a prohlédneme si jeho mimořádné památky. Na svazích nad říčními meandry se střídají terasové vinice s ovocnými sady a zříceninami hradů, v údolí leží malebná městečka se starými kostelíky, hrázděnými domy a vinařskými dvorci. V rozmanitém údolí nebude nouze o stará města, hrady na kopcích, klikaté zákruty řek a hlavně všudypřítomné vinice. Kromě starobylého Trevíru navštívíme i středověký Bernkastel-Kues, Traben-Trarbach, Beilstein a další městečka v údolí Mosely. Jeden den si putování kolem Mosely zpestříme romantickou cyklotrasou po bývalé železnici. Možností nákupu proslulého vína bude na trase dostatek.


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o