Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Lyžování autobusem

Lyžování autem

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Leden 2020
Po-tStLtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Reportáže z CK LOUDATOUR

(zajímavé informace a vhodné tipy z cest, užitečné rady, vaše dopisy, to vše lze najít v našem seznamu, hledáte-li konkrétní heslo, potom raději využijte možnost prohledat celou naši databázi v sekci "Hledat")


další zajímavosti naleznete zde:

Kréta – ostrov, kam se budete rádi vracet . . .

12.12.18 [Jiří Louda] Když jsme koncem 90 tých let začali objevovat Iónské ostrovy, jezdili jsme na Korfu a další ostrovy trajektem s názvem Lefka Ori. Až později jsme zjistili, že tento název, která našemu trajektu dala lodní společnost Minoan Lines, patří poměrně rozsáhlému krétskému pohoří s výškou téměř 2 500m. Kréta nám připadala tenkrát strašně vzdálená - ostrov ležící někde až téměř u afrického pobřeží.
(více zde...)

Podél Odravy na kole

29.10.18 [Petr Mikota] Řeka Odrava pramení v mělkém pramenném kotli mezi horami Čupřina a Hraniční vrch v nadmořské výšce kolem 740m. Pramen je na české straně, ale po několika stech metrech vtéká do Německa. Teče kolem lesního kostela st Nikolaus, podle kterého se potok nejprve jmenuje - Nikolausbach.
(více zde...)

Za Matyášem Žďárským do Lilienfeldu

11.10.18 [Petr Mikota] Městečko Lilienfeld v údolí řeky Traisen v Dolním Rakousku je známé svým klášterem. Druhou pamětihodností je působení třebíčského rodáka Matyáše Žďárského. Tento pedagog, lyžař, aviatik, lavinový specialista, sochař, malíř, cestovatel a polytechnik by klidně mohl být vzorem pro všeuměla Járu Cimrmana.
(více zde...)

Doliny Trentina na kole

06.06.18 [Petr Mikota] Trentino bylo po staletí samostatnou zemí. Dnes je součástí Itálie. Leží na jižní straně Alpského oblouku.
(více zde...)

Z Regensburku do Pasova

15.05.18 [Petr Mikota] Tento úsek Dunajské stezky zaostává v popularitě za okolními. Ale my Vám ukážeme, že i tady je mnoho zajímavého. Už samotný začátek trasy pod legendární Walhalou za to stojí.
(více zde...)

Běžky pod Dachsteinem

07.03.18 [Petr Mikota] Zájezdy na běžky se v posledních letech staly sázkou do loterie. Někdy bylo sněhu dost, jindy jsme se šoupali po trávě. Proto jsme se rozhodli vyrazit za sněhem do Alp.
(více zde...)

Městečko na konci fjordu

09.08.17 [Petr Mikota] Při hledání ubytování pro zájezd do Bretaně, se nám nabídl hotýlek v městečku Le Faou. Leží na konci malého fjordu vybíhajícího z brestského zálivu. V okolí se rozkládá park Armorique a je odtud blízko do všech zajímavých míst dolní Bretaně.
(více zde...)

Štrasburg pěšky, na kole i lodí

03.08.17 [Petr Mikota] Takto jsme poznávali jedno z dnešních politických center sjednocené Evropy. Štrasburg nebyl vybrán za sídlo evropských orgánů náhodou. Leží na pomezí Francie a Německa a obě velmoci usilovali o jeho ovládnutí.
(více zde...)

Dolinami severní části Julských Alp na kole

19.07.17 [Petr Mikota] Následující řádky popisují možnosti cykloturistiky v některých dolinách Julských Alp, tak, jak jsem je poznal v průběhu zájezdů LOUDATOUR. Naším východištěm je dolina Sávy Dolinky na severním úpatí hor. Pro italskou část potom Fusine a sedlo Nevea.
(více zde...)

Květena Julských Alp

17.07.17 [Marie Koptíková] Julské Alpy jsou turisty počítány k nejkrásnějším horám. Patří mezi vápencová pohoří a na rozdíl od svých vyšších alpských sousedů jsou proto bohatší na květenu. Dlouhá léta jsme navštěvovali pěšky jejich nepřístupné vrcholy po směle vedených cestách.
(více zde...)

Regensburg a česká historie

17.05.17 [Petr Mikota] Bavorské město Regensburg, česky nazývané Řezno, leží u ústí řeky Regen do Dunaje. Po celou svou historii bylo významnou křižovatkou. I v našich zájezdech tvoří důležité „etapové město“.
(více zde...)

Železnice Regensburg –Falkenstein

13.05.17 [Petr Mikota] První máj je v naší cestovce tradičně dnem, kdy zahajujeme letní cykloturistickou sezónu. Každý rok k tomu účelu vyhledáme novou trasu. Letos jsme se vydali na cylkostezku Falkenstein – Regensburg.
(více zde...)

Vrcholový den treku Mardi Himal

30.12.16 [Čestmír Kašpar] Ráno je mrazivé. Vstáváme těsně před šestou. V táboře je již čilý ruch, ale náš pokoj je na druhém konci od jídelny, tak skoro zaspíme.
(více zde...)

Hory Mallorcy

31.10.16 [Evža a Jirka Loudovi] Tak se k nám doneslo, že prý jsou i na ostrově Mallorca nějaké hory. To budou asi jen nějaké bezvýznamné kopečky zastavěné nevkusnými komplexy . .
(více zde...)

Jak jsme "mrzli" na Mallorce

31.10.16 [Evža a Jirka Loudovi] „Dnes zkusíme vystoupit na vrchol hory Teix (1064m) a trochu to tam obejdeme po stezkách, kde svého času rajtoval koně rakouský arcivévoda Ludvík Salvátor", navrhuji turistický program na dnešní den. Je krásné a teplé slunečné ráno a s Evžou meditujeme, zda vůbec vzít nepromokavou bundu a pončo. „Ale co, raději to přibalíme, ať něco v tom batohu máme", radím „zkušeně" Evže a autem přejíždíme ke startu našeho turistického okruhu.
(více zde...)

Indiánské petroglyfy

07.10.16 [Petr Mikota] Petroglyfy jsou obrázky na skalách, vytvářené rytím, sekáním, vyřezáváním a broušením. Nikoli tedy kreslením. Nachází se po celém světě a jsou spojovány se starými kulturami.
(více zde...)

Mohyly v povodí Mississippi

06.10.16 [Petr Mikota] Na obrovském území od Ohia a Indiany na severu až do Luisiany a Floridy na jihu se nalézají tisíce pravěkých mohyl. Nejsou produktem jediné kultury „stavitelů mohyl“. Stavěli je různé kmeny v různých obdobích a za různým účelem.
(více zde...)

Sardinie 2016 nově

29.09.16 [Petr Mikota] V době, kdy naši klienti ještě spali ve stanech jsme pořádali takzvanou Velkou cestu po Sardinii. Při ní jsme etapovitě objeli celý ostrov od Olbie přes Santa Tereza di Gallura, Castelsardo, Alghero, Bosu, Oristano a Arbatax zase do Olbie. Při těchto cestách jsme poznali různé části tohoto pozoruhodného ostrova, a když se požadavky našich zákazníků změnily a začalo se jezdit pouze na jedno místo, věděli jsme hned, kam jet.
(více zde...)

Místo, kde se zrodila atomová bomba

23.09.16 [Petr Mikota] Už od poloviny třicátých let prováděli fyzikové pokusy, při nichž docházelo ke štěpení atomu uranu. Dlouho si to ale neuvědomovali. Naštěstí.
(více zde...)

Indiánská puebla

22.09.16 [Petr Mikota] V Novém Mexiku a Arizoně se nachází velké množství osad zvaných puebla. Postavili je indiánské kmeny žijící v této oblasti. Jsou přes 1000 let stará.
(více zde...)

další ...: 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Počet článků v rubrice : 273
Máte-li zajímavé zkušenosti s podobnou tématikou, neváhejte přložit svůj příspěvek do tohoto seznamu a pošlete nám jej na náš E-mail: CK@Loudatour.cz . Děkujeme předem.


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o