Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY POSLEDNÍ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | Jak objednat | Nová registrace

Lyžování autobusem

Lyžování autem

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Únor 2018
Po-tStLtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Reportáže z CK LOUDATOUR

(zajímavé informace a vhodné tipy z cest, užitečné rady, vaše dopisy, to vše lze najít v našem seznamu, hledáte-li konkrétní heslo, potom raději využijte možnost prohledat celou naši databázi v sekci "Hledat")


další zajímavosti naleznete zde:

Městečko na konci fjordu

09.08.17 [Petr Mikota] Při hledání ubytování pro zájezd do Bretaně, se nám nabídl hotýlek v městečku Le Faou. Leží na konci malého fjordu vybíhajícího z brestského zálivu. V okolí se rozkládá park Armorique a je odtud blízko do všech zajímavých míst dolní Bretaně.
(více zde...)

Štrasburg pěšky, na kole i lodí

03.08.17 [Petr Mikota] Takto jsme poznávali jedno z dnešních politických center sjednocené Evropy. Štrasburg nebyl vybrán za sídlo evropských orgánů náhodou. Leží na pomezí Francie a Německa a obě velmoci usilovali o jeho ovládnutí.
(více zde...)

Dolinami severní části Julských Alp na kole

19.07.17 [Petr Mikota] Následující řádky popisují možnosti cykloturistiky v některých dolinách Julských Alp, tak, jak jsem je poznal v průběhu zájezdů LOUDATOUR. Naším východištěm je dolina Sávy Dolinky na severním úpatí hor. Pro italskou část potom Fusine a sedlo Nevea.
(více zde...)

Květena Julských Alp

17.07.17 [Marie Koptíková] Julské Alpy jsou turisty počítány k nejkrásnějším horám. Patří mezi vápencová pohoří a na rozdíl od svých vyšších alpských sousedů jsou proto bohatší na květenu. Dlouhá léta jsme navštěvovali pěšky jejich nepřístupné vrcholy po směle vedených cestách.
(více zde...)

Regensburg a česká historie

17.05.17 [Petr Mikota] Bavorské město Regensburg, česky nazývané Řezno, leží u ústí řeky Regen do Dunaje. Po celou svou historii bylo významnou křižovatkou. I v našich zájezdech tvoří důležité „etapové město“.
(více zde...)

Železnice Regensburg –Falkenstein

13.05.17 [Petr Mikota] První máj je v naší cestovce tradičně dnem, kdy zahajujeme letní cykloturistickou sezónu. Každý rok k tomu účelu vyhledáme novou trasu. Letos jsme se vydali na cylkostezku Falkenstein – Regensburg.
(více zde...)

Vrcholový den treku Mardi Himal

30.12.16 [Čestmír Kašpar] Ráno je mrazivé. Vstáváme těsně před šestou. V táboře je již čilý ruch, ale náš pokoj je na druhém konci od jídelny, tak skoro zaspíme.
(více zde...)

Hory Mallorcy

31.10.16 [Evža a Jirka Loudovi] Tak se k nám doneslo, že prý jsou i na ostrově Mallorca nějaké hory. To budou asi jen nějaké bezvýznamné kopečky zastavěné nevkusnými komplexy . .
(více zde...)

Jak jsme "mrzli" na Mallorce

31.10.16 [Evža a Jirka Loudovi] „Dnes zkusíme vystoupit na vrchol hory Teix (1064m) a trochu to tam obejdeme po stezkách, kde svého času rajtoval koně rakouský arcivévoda Ludvík Salvátor", navrhuji turistický program na dnešní den. Je krásné a teplé slunečné ráno a s Evžou meditujeme, zda vůbec vzít nepromokavou bundu a pončo. „Ale co, raději to přibalíme, ať něco v tom batohu máme", radím „zkušeně" Evže a autem přejíždíme ke startu našeho turistického okruhu.
(více zde...)

Indiánské petroglyfy

07.10.16 [Petr Mikota] Petroglyfy jsou obrázky na skalách, vytvářené rytím, sekáním, vyřezáváním a broušením. Nikoli tedy kreslením. Nachází se po celém světě a jsou spojovány se starými kulturami.
(více zde...)

Mohyly v povodí Mississippi

06.10.16 [Petr Mikota] Na obrovském území od Ohia a Indiany na severu až do Luisiany a Floridy na jihu se nalézají tisíce pravěkých mohyl. Nejsou produktem jediné kultury „stavitelů mohyl“. Stavěli je různé kmeny v různých obdobích a za různým účelem.
(více zde...)

Sardinie 2016 nově

29.09.16 [Petr Mikota] V době, kdy naši klienti ještě spali ve stanech jsme pořádali takzvanou Velkou cestu po Sardinii. Při ní jsme etapovitě objeli celý ostrov od Olbie přes Santa Tereza di Gallura, Castelsardo, Alghero, Bosu, Oristano a Arbatax zase do Olbie. Při těchto cestách jsme poznali různé části tohoto pozoruhodného ostrova, a když se požadavky našich zákazníků změnily a začalo se jezdit pouze na jedno místo, věděli jsme hned, kam jet.
(více zde...)

Místo, kde se zrodila atomová bomba

23.09.16 [Petr Mikota] Už od poloviny třicátých let prováděli fyzikové pokusy, při nichž docházelo ke štěpení atomu uranu. Dlouho si to ale neuvědomovali. Naštěstí.
(více zde...)

Indiánská puebla

22.09.16 [Petr Mikota] V Novém Mexiku a Arizoně se nachází velké množství osad zvaných puebla. Postavili je indiánské kmeny žijící v této oblasti. Jsou přes 1000 let stará.
(více zde...)

Amerika

22.09.16 [Petr Mikota] Nikdy jsem se netajil tím, že do Spojených států mě nikdo nedostane. Co bych tam dělal, když tam nejsou žádné památky! Osud však chtěl, abych se tam podíval, ne sice na výlet, ale na návštěvu rodiny, hlavně vnoučat. A když už jsem tam byl, ukázalo se, že to s těmi památkami není zase tak špatné.
(více zde...)

Přes Lanno Estacado

02.09.16 [Petr Mikota] Když jsem plánoval cestu z Louisiany do Nového Mexika, padl můj zrak na velký nápis táhnoucí se Texasem – Lllano Estacado. Vzpoměl jsem si na mládí a slavnou máyovku Duch Llana Estacada. Bylo rozhodnuto.
(více zde...)

Jak jsme hledali Rio Grande

27.08.16 [Petr Mikota] Rio Grande je pátá největší řeka Severní Ameriky. Měří přibližně 3051 km – délka toku se díky erozní činnosti řeky mírně mění. Pramení ve státě Colorado a teče napříč Novým Mexikem k jihu a následně protéká po hranici Mexika a Texasu až do Mexického zálivu.
(více zde...)

Velká země

27.08.16 [Petr Mikota] Pro název článku si vypůjčím název známého filmu z divokého západu. Přesně totiž vystihuje jednu z vlastností Spojených států – všechno je tady větší. Osobní auta jsou větší, nákladní auta jsou větší, obytné přívěsy, návěsy a samostatné obytné vozy jsou velké jako autobus.
(více zde...)

Hrady u Balatonu

04.07.16 [Petr Mikota] Balatonská cyklostezka - Balatoni Körút – je pěkně rovinatá a jede se po ní rychle. To svádí cykloturisty k rychlé jízdě, při které se nevšimnou mnoha zajímavostí. Jednou z nich jsou i opevnění v okolí jezera.
(více zde...)

Terra dei patriarchi

31.05.16 [Petr Mikota] Dnešní provincie Udine v severní Itálii je pokračovatelem historického státního útvaru – Furlánska. Název pochází od jména hlavního města v římském období – Forum Iulii, dnešní město Cividale. Významná část obyvatelstva dosud mluví starým jazykem – furlánštinou, která patří mezi rétorománské jazyky společně s jazykem ve švýcarském kantonu Graubünden a s ladinštinou v jižním Tyrolsku.
(více zde...)

další ...: 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Počet článků v rubrice : 267
Máte-li zajímavé zkušenosti s podobnou tématikou, neváhejte přložit svůj příspěvek do tohoto seznamu a pošlete nám jej na náš E-mail: CK@Loudatour.cz . Děkujeme předem.


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o