Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Září 2023
Po-tStLtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
kategorie > Cykloturistika týdenní

JULSKÉ ALPY NA KOLE

Slovinsko

Itálie

  • tam bez nočního přejezdu
  • hotel s mimořádně bohatou polopenzí
  • bazén a wellness s výhledem na hory
  • klimatizovaný autobus s moderním cyklovlekem
  • zkušený průvodce
  • koupání v jezerech, možnost individuálního programu


Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla nedávno pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i náš hotel Špik. Zajedeme si na kole jak do horských dolin Triglavského národního parku, tak ale i na pěkné koupání na jezera Bled a Bohinj. Pro výkonné sportovce je v programu i možnost náročného přejezdu sedla Vršič. Trasy jsou vhodné i pro treková kola.

Program:

1.den - odjezd ráno
Večerní příjezd do hotelu Špik, ubytování, relaxace ve wellness, večeře.

2.den - Ze sedla Nevea do Tarvisia 50-75 km převážně ve sjezdu, či mírným stoupáním po cyklotrase Alpe-Adria. Ráno po snídani busem s vlekem na sedlo Sella Nevea (1150 mnm). Po vyložení kol nás čeká nádherný sjezd dolinou Raccolana až do Chiusaforte (380 mnm), kde se napojíme na cyklostezku Alpe Adria a po ní pohodlně až k Tarvisiu (parkoviště u lanovky Camporosso, cca 50km - možnost ukončení trasy, naložení kol a odjezd do hotelu). Pro většinu se však nabízí pokračování po krásné cyklostezce po bývalé železnici až do hotelu (celkem pak cca 76 km). Wellness, večeře

3.den - Dolina Pišnica, Koča v Krnici a Mihov dom. Celkem tam a zpět cca 30 km převýšení celkem cca 600 m. Od hotelu po asfaltové cyklostezce D2 přes Kranjskou Goru k jezerům Jasná (občerstvení, koupání). Dále mírné stoupání nádhernou dolinou Pišnica po šotolině k chatě Koča v Krnici (občerstvení). Krátký sjezd a výjezd k chatě Mihov Dom (občerstvení). Pro „vrchaře“ možnost výjezdu na sedlo Vršič a zpět, ostatní v pohodě sjedou k jezerům Jasná (občerstvení, koupání a přes Kranjskou Goru zpět do hotelu.

4.den - Dolinou Radovna, dolina Krma, Kovinarská Koča a soutěska Poklujšská a Bled. Celkem cca 50 km, dopolední cesta po pohodlné cyklostezce D-2 do Mojstrany, odbočka do doliny Radovna do osady Zg.Radovna (občerstvení) a dál krásnou dolinou Krma k chatě Kovinarská Koča (občerstvení). Následuje příjemný sjezd lesní asfaltkou do vesnice Krnica (možnost odbočky k Pokljušské soutěsce a zpět - k soutěsce pak od parkoviště pěšky cca 1,5 hod tam i zpět). Přes Poljšicu pak příjemný sjezd k jezeru (koupání, občerstvení). Návrat z Bledu busem na hotel

5.den - Z planiny Pokljuka přes Gorjuši a Boh. Bistricu a k jezeru Bohinj. Celkem cca 40 km. Výjezd busem na planinu Pokljuka a dlouhý sjezd k Sávě Bohince. Přes centrum oblasti Boh. Bistrici (občerstvení) pojedeme po cyklostezce do vesnice Ribčev Laz a dále podél jezera a odbočíme do Staré Fužiny (občerstvení). Kolem jezera na parkoviště u lanovky Naložení kol a návrat do hotelu.

6.den - Oblast Jezersko v Kamnicko-Savinských Alpách.
Celkem cca 50 km. Na kola nasedneme cca v 900 m.n.m., projedeme se nejprve dolinou pod majestátní Grintovec (2558 m). Následuje zhruba 30 km sjezd po asfaltce, od vesnice Tupaliče po stezce podél říčky Kokra až do rušného centra Kranj. Zde si dáme sraz na hlavním náměstí u kostela sv. Kancijana v některé z hospůdek s příjemným venkovním posezením s možností občerstvení. Dále pak budeme pokračovat až do krásného městečka Škofja Luka. Prohlídka, naložení kol a návrat do hotelu.

7.den - Individuální program
Poslední den využijeme pohostinnost hotelu Špik a absolvujeme krátkou procházku k vodopádu Martuljek a blízké salaši (občerstvení). Celkem cca 2 hod a zbývající čas strávíme v bazénu a vířivkách hotelu Špik. Následně pak v cca 12:00 hod odjedeme domů.

Náročnost: 2 Středně náročné trasy v dolinách a na horských planinách, většina po asfaltu, menší část šotolina.

Ubytování: Hotel Špik ve dvoulůžkových pokojích s velmi bohatou polopenzí https://hotelspik.com/en/

Cena zahrnuje: Dopravu účastníků a kol, sběrnou službu na trase, 6x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích, vstup do hotelového bazénu Aqua Larix, prostor pro kola v hotelu, možnost usušení bot a oděvů, možnost umytí kol, pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění CK proti úpadku, informační materiály, mapky tras ke stažení, průvodce.

Cena nezahrnuje: Zbývající stravu, nápoje k večeři, sauny (cca 11,-€), vstupy, lanovky a další neuvedené služby

Příplatek za 1L pokoj: 3700,-Kč/os

Nástupní místa:
Zbiroh, Plzeň

Reportáže:
Doliny Julských Alp na kole
Květena Julských Alp

Kč - cena za osobu
číslo termincena Kč rezervuj
231501 18.06.-24.06.23 16700, -po termínu


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o