Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Srpen 2022
Po-tStLtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
kategorie > Cykloturistika vícedenní

BRETAŇ NA KOLE

Francie

  • stylový hotel s polopenzí
  • bez nočních přejezdů
  • památky pravěku - menhiry a dolmeny
  • kalvárie a farní okrsky- enclose
  • středověká města a divoké pobřeží
  • cestou prohlídka Štrasburku
  • klimatizovaný autobus s moderním cyklovlekem


Zájezd na tajuplný poloostrov na západní výspě Evropy. Zde ve středověku končil svět. Bájemi opředená země starých Keltů, kteří tu zanechali nejznámější megalitické stavby Evropy - dolmeny, cromlechy, menhiry a kamenné řady, dodnes skrývá svá tajemství. Vydejte se s námi hledat to, co zbylo ze staré Bretaně, z Bretaně, o níž psal František Kožík a již kreslil Jan Zrzavý. Část tras vede národním parkem Crozon-Monts d‘ Arree. Cestou možnost návštěvy starobylého Štrasburku.

Program:
1. den: Ráno odjezd, přejezd přes Německo do Francie do Strasbourgu (cca 900 km) ubytování v ubytovně „Formule1“ (jednoduché 2L pokoje s kontinentální snídaní, příslušenství na patře, možnost individuální noční prohlídky města, cca 3 km do centra).
2. den: Po snídani přejezd do hotelu v Le Faou v Bretani (cca 1000km), ubytování, večeře.
3. den: Národní park na poloostrově Crozon. Busem do Crozon – Roscanvel – Pointe des Espagnols – Camaret – Menhirové řady Lagatjar - Pointe Penhir – pláž, koupání. Busem zpět.
4. den: Údolí kalvárií. Busem do St. Thégonnec (enclose), cyklotrasa Guimiliau (enclose) – Eguinec – Ploudiry (enclose) – La Martyre (enclose) – La Roche – Landerneau (obytný most) – Daoulas – Le Faou.
5. den: Hory ve vnitrozemí – Národní park Armorique. busem ke klášteru Le Relec - La Feuillée - Roc Trevezel – St. Michel - Rivoal - Pen-ar-Hoat - Foret du Cranou – Le Faou.
6. den: Poloostrov Sizun aneb cesta na konec světa. Busem do Locronan (nejzachovalejší bretaňská vesnice) – cyklotrasa: Douarnenez – Pointe du Van – Pointe du Raz. Busem zpět.
7. den: Patou poloostrova Crozon. Busem do Port Launay - Chateaulin – Dineault – St. Marie du Menez Hom – Menez Hom – St. Nic – podél pobřeží k Le Arber - Landevenec. Busem zpět.
8. den: Megalitické památky v Carnacu. Busem do Quiberon – na kole podél divokého pobřeží – Plouharnel – Carnac - podél menhirových řad do Locmariaker – prohlídka Grand menhir a hrobek. Busem zpět.
9. den: St. Malo a St. Michel bez kol. Přejezd busem do východní části Bretaně k elektrárně na řece Rance (krátké zastavení) – St. Malo –Mt. St. Michel. Večer odjezd a přejezd do Caen, ubytování v „Formule“ (jednoduché 2L pokoje s kont. snídaní, příslušenství na patře).
10. den: Po snídani brzký odjezd a přejezd přes Francii do Strasbourgu, ubytování v ubytovně „Formule“ (jednoduché ubytování ve 2L pokojích s kontinentální snídaní, příslušenství na patře, možnost individuální prohlídky města, cca 3 km do hist. centra.
11. den: Po snídani brzký odjezd a přejezd přes Německo do ČR.

Doprava: Mikrobus pro 20 osob + krytý vlek na kola po celé trase.

Ubytování: 7x v hotelu Le Relais de la Place ve městě Le Faou ve 2-3L pokojích s příslušenstvím, 3x v ubytovnách „Formule“ při přejezdech (2x Strasbourg, 1x Caen).

Strava: 7x polopenze (snídaně) v hotelu v Le Faou, 3x kontinentální snídaně v ubytovnách „Formule“ na trase.

Cena zahrnuje: Dopravu účastníků a kol po celé trase, parkovné autobusu, výlety dle dále uvedeného programu zajištěné doprovodným autobusem, 7x ubytování v hotelu v Le Faou ve 2-3L pokojích, 7x polopenze (7x snídaně) v hotelu v Le Faou, 3x ubytování v ubytovnách „Formule“ s kontinentální snídaní dle programu, komplexní pojištění A30 včetně pojištění storna (viz poštou zaslaná brožurka a smlouva), pojištění CK proti úpadku, brožurka o Bretani (autor Petr Mikota), podrobné informace, orientační mapky tras, vedoucí zájezdu.

Cena neobsahuje: Zbývající stravu, veškeré vstupy (předem objednaný vstup do kláštera v Mont Saint Michel 8,-€/os – dle dohody možno uhradit i v ceně zájezdu + 210,-Kč), fakultativní výlety mimo program, lodní výlety a další neuvedené služby.

Reportáže z cesty:
Městečko na konci fjordu
Všímejte si prádelen
Bretaň 2010


A - cena s polopenzí
číslo termincena A rezervuj
221700 22.07.-31.07.22 36900, -po termínu


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o