Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Září 2022
Po-tStLtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
kategorie > Cykloturistika týdenní

JULSKÉ ALPY NA KOLE

Slovinsko

Itálie

  • tam bez nočního přejezdu
  • hotel s mimořádně bohatou polopenzí
  • bazén a wellness s výhledem na hory
  • klimatizovaný autobus s moderním cyklovlekem
  • zkušený průvodce
  • koupání v jezerech, možnost individuálního programu


Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla nedávno pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i náš hotel Špik. Zajedeme si na kole jak do horských dolin Triglavského národního parku, tak ale i na pěkné koupání na jezera Bled a Bohinj. Pro výkonné sportovce je v programu i možnost náročného přejezdu sedla Vršič. Trasy jsou vhodné i pro treková kola.

Program:

1.den - odjezdy ráno - Hořovice, Plzeň
Večerní příjezd do hotelu Špik, ubytování, relaxace ve wellness, večeře.

2.den - dolina Pišnica, Koča v Krnici a Mihov dom.
Celkem tam a zpět cca 30 km, převýšení celkem cca 600 m, od hotelu po asfaltové cyklostezce D2 přes Kranjskou Goru k jezerům Jasná (občerstvení, koupání). Dále mírné stoupání nádhernou dolinou Pišnica po šotolině k chatě Koča v Krnici (občerstvení). Krátký sjezd a výjezd k chatě Mihov Dom (občerstvení). Pro „vrchaře“ možnost výjezdu na sedlo Vršič a zpět, ostatní v pohodě sjedou k jezerům Jasná (občerstvení, koupání a přes Kranjskou Goru zpět do hotelu.

3.den - dolinou Radovna, dolina Krma, Kovinarská Koča a soutěska Poklujšská a Bled.
Celkem cca 50 km, dopolední cesta po pohodlné cyklostezce D-2 do Mojstrany, odbočka do doliny Radovna do osady Zg.Radovna (občerstvení) a dál krásnou dolinou Krma k chatě Kovinarská Koča (občerstvení). Následuje příjemný sjezd lesní asfaltkou do vesnice Krnica (možnost odbočky k Pokljušské soutěsce a zpět - k soutěsce pak od parkoviště pěšky cca 1,5 hod tam i zpět). Přes Poljšicu pak příjemný sjezd k jezeru (koupání, občerstvení). Návrat z Bledu busem na hotel.

4.den - ze sedla Nevea do Tarvisia.
50 km převážně ve sjezdu, či mírným stoupáním po cyklotrase Alpe-Adria. Ráno po snídani busem s vlekem na sedlo Sella Nevea (1150 mnm). Po vyložení kol nás čeká nádherný sjezd dolinou Raccolana až do Chiusaforte (380 mnm), kde se napojíme na cyklostezku Alpe Adria a po ní pohodlně až k Tarvisiu (parkoviště u lanovky Camporosso), celkem 50 km. Ukončení trasy, naložení kol a busem zpět na hotel. Wellness, večeře.

5.den - z planiny Pokljuka na jezero Bohinj.
Celkem cca 40-55 km, ráno po snídani autobusem s vlekem na planinu Pokljuka. Od hotelu Pokljuka na kole šotolinovou lesní cestou na planinu Javornik (salaše), odtud lesními cestami do známého sportovního centra Rudno Polje na Pokljuce (biatlon), pokračujeme na krásnou pasteveckou planinu Uskovnica (krásné výhledy na centrální část Julských Alp, kaple, salaše a hospoda), dál sjezd do vsi Studor a odtud po pěkné cyklostezce přes Starou Fužinu k Bohinjskému jezeru (pěkný kostel v Ribčev Laz). Zde možnost občerstvení a koupání nebo si možno přidat 3,5 km nahoru k chatě u vodopádu Savica. Zpět sjezd do Ukance (bus). Na závěr koupání v jezeře, zpět na hotel busem.

6.den - oblast Jezersko v Kamnicko-Savinských Alpách.
Celkem cca 50 km. Na kola nasedneme cca v 900 m.n.m. , projedeme se nejprve dolinou pod majestátní Grintovec (2558 m). Následuje zhruba 30 km sjezd po asfaltce, od vesnice Tupaliče po stezce podél říčky Kokra až do rušného centra Kranj. Zde si dáme sraz na hlavním náměstí u kostela sv. Kancijana v některé z hospůdek s příjemným venkovním posezením s možností občerstvení. Dále pak budeme pokračovat až do krásného městečka Škofja Luka. Prohlídka, naložení kol a návrat do hotelu.

7.den - z planiny Pokljuka přes Gorjuši a Boh. Bistricu a k jezeru Bohinj.
Celkem cca 40 km. Výjezd busem na planinu Pokljuka a dlouhý sjezd k Sávě Bohince. Přes centrum oblasti Boh. Bistrici (občerstvení) pojedeme po cyklostezce do vesnice Ribčev Laz a dále podél jezera a odbočíme do Staré Fužiny (občerstvení, prohlídka soutěsky). Kolem jezera na parkoviště u lanovky Naložení kol a návrat do hotelu.

8.den - individuální program v okolí hotelu.
Poslední den využijeme pohostinnost hotelu Špik a absolvujeme krátkou procházku k vodopádu Martuljek a blízké salaši (občerstvení). Celkem cca 2 hod a zbývající čas strávíme v bazénu a vířivkách hotelu Špik. Po individuálním obědě v místní pizzerii odjedeme v cca 13:30 hod domů.

Náročnost: 2 Středně náročné trasy v dolinách a na horských planinách, většina po asfaltu, menší část šotolina.

Ubytování: Hotel Špik ve dvoulůžkových pokojích s velmi bohatou polopenzí https://hotelspik.com/en/

Cena zahrnuje: Dopravu účastníků a kol, sběrnou službu na trase, 7x ubytování s polopenzí ve dvoulůžkových pokojích, vstup do hotelového bazénu Aqua Larix, prostor pro kola v hotelu, možnost usušení bot a oděvů, možnost umytí kol, pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění CK proti úpadku, informační materiály, mapky tras ke stažení, průvodce.

Cena nezahrnuje: Zbývající stravu, nápoje k večeři, sauny (cca 11,-€), vstupy, lanovky a další neuvedené služby

Příplatek za 1L pokoj: 3700,-Kč/os

Nástupní místa: Hořovice, Plzeň

Reportáže:
Doliny Julských Alp na kole
Květena Julských Alp

A - cena za osobu
číslo termincena A rezervuj
221501 11.06.-18.06.22 15900, -po termínu


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o