Login:
Heslo: ?
(zapomenuté heslo) ?
CK Loudatour
O NÁS PRůVODCI PůJČÍME PARTNEŘI NOVINKY PDF KATALOGY VOLNÁ MÍSTA GALERIE FILMY REPORTÁŽE
CK LOUDATOUR
Smlouva | Certifikát | GDPR osobní údaje | Povinné informace | Jak objednat |

Lyžování autobusem

Lyžování autem

Cykloturistika víkendy

Cykloturistika týdenní

Cykloturistika vícedenní

Turistika

Trekové trasy

Školy a kolektivy

Vyber zájezd jinak ...

Listopad 2019
Po-tStLtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
kategorie > Cykloturistika týdenní

JULSKÉ ALPY NA KOLE II+

Slovinsko

  • tam bez nočního přejezdu
  • hotel s bohatou polopenzí
  • bazén a welness s výhledem na hory
  • klimatizovaný autobus s moderním cyklovlekem
  • zkušený průvodce
  • koupání v jezerech, možnost individuálního programu


Na severním okraji Julských Alp na trase bývalé železniční tratě vznikla před lety pěkná cyklostezka spojující italské Tarvisio a slovinskou Jesenici. Přímo uprostřed trasy leží i námi již opakovaně prověřený, krásný hotel Špik. Pro značný ohlas programu Julské Alpy na kole v minulých letech jsme připravili některé nové trasy nebo alternativy v tomto čarokrásném kraji.

Zajedeme si na kole opět jak do horských dolin Triglavského národního parku, tak ale tentokrát i na italskou stranu Julských Alp, cyklovýlety budeme většinou končit pěkným koupáním na jezerech Bled, Lago di Predil a Bohinj nebo v tůních tyrkysové řeky Soča. Pro sportovce jsou v programu alternativně i horské prémie (Mangrtské sedlo, sedlo Vršič a pod). Akce je vhodná i na treková kola. Vítány jsou též rodiny s dětmi, pro které lze program jednoduše upravit.

Program:

1.den -odjezd ráno z Plzně (a z Losiné jen č.201502), odpoledne příjezd do hotelu Špik, ubytování, relaxace ve wellness, večeře

2.den - Tarvisio a dolinou Valbruna(it)
60 km celkem, většinou po asfaltové cyklostezce D-2 a Alpe Adria, od hotelu po snídani na kole z nadmořské výšky 700 m přes Granjskou Goru do italského městečka Tarvisio, cestou odbočka ke skokanským můstkům v Planici a k jezerům Fucine, z Tarvisia do nádherné doliny Valbruna pod 2. nejvyšší vrchol Julských Alp – Jóf di Montasio, pevnost a památník u Malborghetta, busem zpět na hotel. Wellness, večeře

3.den - z planiny Pokljuka na jezero Bohinj
45-55 km převážně ve sjezdu, ráno po snídani busem (kola na vleku) na planinu Pokljuka 1350 mnm. Po lesních šotolinách přes planinu Zajavornik se zastávkou na salaši do známého sportovního centra Rudno Polje (světový pohár biatlon), dále na krásnou pasteveckou planinu Uskovnica (kaple, salaše a hospoda), dál sjezd šotolinovými serpentinami do vsi Studor a po asfaltce do vsi Stará Fužina. Zde je zajímavé etnografické muzeum popisující pastevecký život a výrobu sýrů. Alternativně možnost zajet do doliny Ve Vojah (vodopád, koryta Mostnice). Odtud již pohodlně k jezeru do vesnice Ribčev Laz (kostel sv. Jana Křtitele a most). Po silnici objedeme jezero do osady Ukanc, kde bude čekat náš autobus. Zde podle času se lze opět rozhodnout, zda se již jen koupat nebo si dáte přídavek asi 3,5 km nahoru k chatě u vodopádu Savica, zde nechat kola a dojít si prohlédnout známý vodopád. Busem zpět na hotel. Wellness, večeře

4.den - kolem sedel Sella Nevea a Predel
Ráno po snídani busem s vlekem na sedlo Sella Nevea (1150 mnm), zde 2 možnosti:

A: 10 km sjezd k jezeru Lago di Predil (1000 mnm), vyjížďka do sedla Predel (1150 mnm) k pevnosti z dob napoleonských válek, dále úchvatný sjezd do doliny řeky Soča až k Velkým korytům nebo i k pramenu Soče, koupání, zpět na hotel busem přes sedlo Predel.

B: 17 km sjezd do doliny Raccolana až do Chiusaforte (380 mnm), kde se napojíme na cyklostezku Alpe Adria a po ní až k Tarvisiu, celkem 50 km, zde nás naloží autobus.

Zpět společně na hotel, wellness, večeře

5.den -Na jezero Bled
60 km pohodlně na kole s koupáním a procházkou.
Ráno po snídani přímo z hotelu na kole přes rekreační vesnici Mojstrana, údolím Radovna na jezero Bled, polední koupání a rekreace, návrat stejnou cestou, alt. ve vesnici Krnica odbočka do Pokljuška soutěska 1km (pěšky asi hodinová procházka divokou roklinou), návrat stejnou dolinou Radovna na hotel, wellness, večeře.

6.den -Individuální
Poslední den po snídani a vyklizení pokojů v hotelu Špik necháme volbu na každém, každopádně je zde ještě celá řada možností aktivní rekreace:
- na kole do doliny Krma k chatě Kovinarska koča
- na kole do doliny Vrata pod severní stěnu Triglavu a návštěva vodopádu Peričnik
- na kole do Kranjské Gory a doliny Krnica (pro horaly i výšlap na sedlo Vršič)
- krátké cvičné feráty (lze zajistit zapůjčení materiálu) u Mojstrany
- krásná feráta Hladnik přímo kousek od hotelu
- polodenní procházka od hotelu s Martuljským vodopádům
- odpolední relax ve wellness a fakultativně večeře, odjezd večer domů

7.den -příjezd do Plzně (u zájezdu č. 201502 i Losiné) v ranních hodinách

Náročnost: 2 Středně náročné trasy v horských dolinách a na planinách, alternativní trasy pro vrchaře.

Cena zahrnuje: Dopravu účastníků a kol, sběrnou službu na trase, 5x ubytování ve dvoulůžkových pokojích, 5x polopenzi formou bohatého bufetu, vstup do hotelových bazénů, prostor pro kola v hotelu, pojištění léčebných výloh v zahraničí, pojištění CK proti úpadku, informační materiály, mapky tras, průvodce.

Cena nezahrnuje: Zbývající stravu, nápoje k večeři, sauny u bazénu (cca 11,-€/vstup), další vstupy, lanovky a další neuvedené služby

Příplatek za 1L pokoj: 2600,- Kč/pobyt

Nástupní místa: Hořovice, Losiná, Plzeň (Losiná jen u zájezdu č. 201502)

A - cena za osobu
číslo termincena A rezervuj
201500 18.06.-24.06.20 11300, -
201502 28.06.-04.07.20 11300, -


Kde nás najdete? Mikulášské náměstí 10, 326 00 Plzeň - E-mail: CK@Loudatour.cz
tel: +420 377 226 068 nebo +420 377 221 966 nebo 739 046 606; mobil +420 603 879 725

webhosting: hostitel: FORPSI TOPlist ověřeno: Valid HTML 4.01 Transitional
design: Jan Nágr programming: Čestmír Kašpar
© 1999-2017 CK Loudatour s.r.o